שיטת BIM: תפיסה מתקדמת לניהול פרויקט בניה

עם מימוני AMEC ניהול מודל BIM של הפרויקט נעשה בצורה שיטתית, יעילה ואיכותית. בהתאם לתקן בינלאומי ISO-19650. שילוב של יכולת טכנולוגית מתקדמת, ידע ונסיון הנדסי מעמיק, ולהט עשיה שמניעים את הצלחת ה – BIM בכל פרויקט.

מדוע BIM?

כאשר משתמשים בשיטות עבודה מתקדמות כבר מהשלבים הראשונים של הפרויקט מבטיחים התייעלות ומקטינים את הסיכונים. מודל שמנוהל ב – BIM ברמה גבוהה, ה –  Data האיכותי מהווה קרקע פוריה לשיפור תהליכי עבודה כגון: תיאום מערכות, סינכרון בין כלל התוכניות, ניהול רזה – Lean construction, ניהול פרויקט תקציב – איכות – לו"ז ואף תיק מתקן דיגיטלי לשימושי לתפעול ותחזוקה

ניהול מודל BIM אילוסטרציה

מנהל BIM

נהל המודל הוא זה שאחראי על תהליך ניהול המידע בפרויקט, קובע את אסטרטגית הקמת המידע והתאמתה לדרישות היזם. מתוקף תפקידו הוא מסייע למנהל הפרויקט ומהווה חלק מצוות הניהול.

מנהל המודל בקיא בתקני ה – BIM, תהליכי העבודה האופייניים והתוכנות השונות לניהול מודל BIM.

הוא עומד בקשר עם צוות היועצים שאחראים להפקת המידע ומוודא שהם עובדים בהתאם לתוכנית למימוש BIM, השיטות, הסטנדרטים והנהלים שנקבעו. אחראי לניהול ההרשאות בסביבת העבודה המשותפת ( CDE) ולאשר את התוכנות ותשתית ה – IT שבהן ישתמש צוות ההקמה.

מנהל את החלפות המידע בצוות ואת מבנה הפירוט של ולוחות הזמנים להעברת המידע

 

מומחיות ומקצועיות

למחלקת ניהול מודל BIM ב – AMEC שיטות עבודה ייחודיות שפותחו בהתאמה לתקן בינלאומי ISO-19650 ולשוק התכנון והבניה הישראלי כמו כן יכולת מתן שירות רציף ומקצועי תחת עומס.

במחלקה צוותים מקצועיים המתמחים בניהול BIM לסוגי הפרויקטים השכיחים בארץ:

  • בניה רוויה למגורים ליזם קבלן או יזמות וביצוע בהתקשרות פאושלית
  • בניה ציבורית וממשלתית במכרזי ביצוע, תכנון ביצוע – DB או זכיונות PPP/PFI
  • פרויקטים עם תכנון עבודות גמר מלא ומערכות
  • מבני תעשיה והייטק
  • תשתיות עיליות, תת קרקעיות ותחבורה

עקרונות ה- BIM

הפרויקט ממודל בתוכנות תלת מימד חכמות השרטוטים מהווים נגזרת של המידע הקיים ומתעדכנים בצורה דינמית עם השינויים בתכנון, מה שמייעל ומשפר את הזרימה של המידע בפרויקט.

מתודולגית BIM מסדרת את המידע ההנדסי של הפרויקט באופן דיגיטלי, ויזואלי ומקושר לרכיבי מודל תלת מימדיים.

למערכות המודל ה – BIM יש את כל הנתונים הגאומטריים שלהם במרחב. לצורך וידוא התאמה בין כל המערכות מבצעים ניתוח התנגשויות Clash detection על מודל BIM אחוד של כל הדיסציפלינות.

מתודולוגית ה – BIM מתבססת על תקן בינלאומי ISO-19650 ועל פרקטיקות עבודה מקומיות שמתאימות לאופן ניהול הפרויקטים בארץ.

על מנת שכל המידע העדכני והמאושר יהיה נגיש לכל המשתתפים בפרויקט, כולם עובדים בסביבת עבודה משותפת בענן מיוחד המכונה (CDE (Common Data Environment. 

קישור אלמנטים מהמודל התלת מימדי למימד הזמן אל פעילויות הגאנט הפרויקט. בעזרת קישור זה מתקבלת ויזואליזציה של הפרויקט על ציר הזמן וניתן לנתח שיטות ביצוע, אמצעים לוגיסטים, עמידה בלו"ז,  וניתוח עיכובים

קיימות- ניתוח אנרגטי של הפרויקט ותכנון האחזקה ותפעול הנכס