תיאום מערכות BIM Coordination

תיאום מערכות איכותי ובתלת מימד  BIM הוא שלב חשוב וקריטי לפרויקט. המורכבות המתגברת של המערכות האלקטרומכניות, ריבוי הרגולציה והתקנים מייצרים סיכונים משמעותיים להסתבכות הפרויקט.

מימוני הנדסה מספקת שירותי תיאום מערכות מעולים ואפקטיביים. התוצאה: פתרון כלל ההתנגשויות בתהליך יעיל ומהיר, תיאום פתחים בקונסטרוקציה ואבטחת גישה לתפעול ותחזוקה.

תיאום מערכות מעולה דורש סינרגיה בין מקצועיות, מקצוענות וטכנולוגיה

אנו מאמינים שהצלחה של תיאום מערכות מתחילה בצוות מעולה. גם ברמה טכנית גבוהה וגם בעל יכולות תקשורת מצויינות ושפה משותפת עם היועצים ומנהלי הפרויקטים. זה מאפשר להיות יסודיים ולהתמקד בדברים החשובים.

מודל ה – BIM התלת מימדי מאפשר לנו להתמצא במרחב, לתקשר ולפתור את הבעיות בצורה אופטימלית והכי חשוב:  בזמן, לפני הביצוע.

BIM ccordinator

כלי BIM מתקדמים וייחודיים לתיאום מערכות

עומדים לרשותינו הכלים המתקדמים בשוק ואנחנו מפעילים אותם בחכמה ומקצועיות בהתאם לצרכים של הפרויקט: Revit, Navisworks, Revizto, Autodesk ACC Model Coordination

אוטומציות וכלים ייחודיים נוספים שפיתחנו בחברה מוכיחים את עצמם בצמצום איטרציות מול צוותי היועצים ושיפור בקרת האיכות.

תיאום מערכות אפקטיבי אפשר להעריך רק בזמן הביצוע

כאשר בתוכניות הקונסטרוקציה מופיעים בבירור כל הפתחים למעבר המערכות והם ממוקמים במדיוק לפי תיאום המערכות, מיד עם פירוק התבניות קבלני המערכות יכולים להיכנס לעבודה ללא עיכובים  ובצורה נקיה בטוחה ואיכותית. ללא עיכובים והביזבוז הכרוך בניסור וקידוח מעברים למערכות.

תיאום מערכות, פתחים בקונסטרוקציה
תיאום מערכות, גישה לתחזוקה

וגם שנים רבות אחרי - בתפעול ותחזוקה

החשיבה במהלך ביצוע התיאום מערכות על גישה נאותה לתחזוקה מאפשרת לתחזק את המבנה והמערכות בקלות ויעילות

תהליך העבודה והתוצרים

חיבור כל המודלים הדיסציפלינרים יחד, ניתוח המודל האחוד ויצירת מבטים / חתכים כלליים / חלוקה לאזורים שעל פיהם מנתחים בצורה כללית את מצב תיאום התכנון ושלמותו. כמו כן, נותנים משקל לתיעדוף שמקבלים ממנהל הפרויקט או מהלקוח.

חותכים את המבנה במקומות מייצגים וקובעים סידור נכון למערכות המבנה תוך הקפדה על עקרונות הביצוע, התפקוד והתחזוקה. החתכים הללו מהווים הנחיה למתכנני המערכות כיצד למקם את המערכות בתכנון ובמודל ה – BIM.

באמצעות תוכנות ייעודיות לאיתור התנגשויות – Clash detection מבצעים ניתוח התנגשויות בין המערכות לבין אלמנטים מבניים, בין מערכות למרווחי גישה נדרשים "Clearance". הניתוח מכוייל ברמת הדיוק לפי השלב שבו הפרויקט נמצא. תוצאות הניתוח מרוכזות ממוינות לפי מדרג הבעייתיות ונשלחות לגורם המטפל. מנוהל רישום ומעקב אחר הטיפול ומתקיימות ישיבות צוות לוידוא תיקון.

אי התאמות שמתגלות נרשמות ברשימת אי התאמות, הרשימה מתועדת גם במערכת התיאום BIM בתצורת Issue הכולל מידע אודות אי ההתאמה: זמן, מהות אי ההתאמה, מי הגורם שצריך לטפל ומיקום במרחב. בנוסף מופצים אל הגורמים האמונים על ניהול הפרויקט דוחות תמציתיים בנוגע למצב תיאום המערכות בפרויקט על מנת לקדם את התכנון הפרויקט בצורה איכותית ושלמה

כאשר מזהים שהתכנון מתייצב ותוואי המערכות במודל מתאימים לתוואים העקרוניים שהוכתבו, ומרבית אי ההתאמות שנמצאו טופלו, ניתן להתחיל בתהליך התיאום הסופי של המעברים הנדרשים באלמנטי השלד בבניין לטובת המערכות. המעברים מתואמים ומוטמעים במודל הקונסטרוקציה ובכך מקבלים את האישור הרשמי וגם מופיע בתוכניות הקבלן.