בניית משפחות Revit

פרק זה יסביר את עקרונות של בניית משפחה טובה ב – Revit. על מה חשוב להתמקד ועל מה ניתן לוותר.

עקרונות המשפחה

כל משפחה צריכה לעמוד בכמה קריטריונים חשובים:

 

  • נראות תלת ממדית
  • נראות דו ממדית
  • מידע במשפחה
  • גמישות שימושית וקומפקטיות

נראות תלת ממדית

חשוב שהאלמנט יראה טוב בתלת ממד! יש לנתח אילו פרטים באלמנט הם אופייניים וחושב שיופיעו כך שאם יבחינו בהם מייד יזהו את האלמנט. מצד שני חשוב שלא מדל את הפרטים שניתן להסתדר בלעדיהם וחבל על העבודה והמורכבות של המשפחה. למשל, אם האלמנט הוא מדף עץ עם תמיכות מתכת גדולות שיורדות כלפי מטה, ייתכן וכן יהיה חשוב למדל את התמיכות ואף לתת להם חומר אחר שיוכלו להבדיל בים לבין המדף.

 

המשך לקרוא, דגשים בנראות תלת ממדית של משפחות

נראות דו ממדית

משפחות טובות צריכות להראות טוב בתכנית. לרוב, המראה של האלמנט התלת ממדי לא מספק וגם לא מספיק “סימבולי” כפי שדרוש בתכנית דו ממדית. לכן נוסיף למבטים הרלוונטים במשפחה (בדרך כלל מבט על) משפחה של Detail Item דו ממדית. המשפחה הזו תכיל את הסימן אשר יופיע בתכנית.

כדי שיהיה קל יותר להכין משפחות רצוי לשמור את ה – Detail items כ – Families בתקיה נפרדת לשימוש עבור עוד משפחות.

המשך לקרוא, נראות דו ממדית של משפחות וסימנים

מידע במשפחה

חשוב שהמידע אשר נמצא בפרמטרים יהיה רלוונטי לפרויקט וימצא בפרמטרים ידועים ומוגדרים. עדיף להימנע ממשפחות שנמצאו באינטרנט ומכילים עשרות פרמטרים עם מידע לא רלוונטי לתכנון. מה שנקרא – מרוב דובים לא רואים את היער.

המידע החשוב והרלוונטי ביותר יהיה בדרך כלל: שם המשפחה Family name, סוג המשפחה Type, תאור Description, מידות שונות – אורך, גובה, רוחב, קוטר

יש להקפיד על כך שהמידע המינמלי הקיים יהיה ע”פ המוגדר ב – MBS של הפרויקט

המשך לקרוא, דגשים בנושא מידע במשפחה

גמישות שימושית וקומפקטיות

חשוב שהפרמטרים יוגדרו נכון בהביט של סוג או פריט (instance or type). הקריטריון הקובע האם להגדיר פרמטר כפריט ולא כסוג הוא מידת היחודיות של הערך בפרמטר. למשל רוחב של דלת הוא דבר סטנדרטי וחוזר על עצמו בהמון דלתות, לכן יהיה סוג (Type). לעומת זאת, רוחב של יחידת ארונות מטבח תהיה ככל הנראה פריט (instance)

יש להגדיר פרמטרים אשר יאפשרו את הדינמיות הרצויה למשפחה לקלות השימוש בה באופן הרחב ביותר בפרויקט כך שנימנע משכפול מיותר של משפחות בפרויקט. כך נוכל להפיק מידע מסודר יותר בהמשך ממערכת ה – BIM.

המשך לקרוא, דגשים בשלב התכנון הראשוני ובקרת מודלים

טיפים בהכנת משפחות נבחרות

כיוון שמדובר בשיטת עבודה חדשנית, במהלך פרויקט עושיים להיות קשיים רבים: תאום ציפיות לקוי עם הלקוח, רמה לא מספקת של התכננים ויועצים, חוסר הבנה של מנהל התכנון את התהליך ועוד 

אסטרטגית התנהלות

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

תפקידי מנהל ה - BIM

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

תוכן עניינים